דרך המנדלה

מאת: איתן קדמי
איך זה שצורות מעגליות מסמלות את כוליות האדם?
האם יש בהן איכות מיוחדת שעושה אותן חשובות לנפש שלנו?
למה אם כך האדם המודרני מרגיש צורך לצייר מנדלות?
מאמר תמציתי על מהותה של המנדלה והקשר של המנדלה לאדם. להמשך קריאת המאמר…

בינדו – דרך המנדלה לעוצמה והצלחה אישית

מאת: מיכל גזית
איתן קדמי, יוצר רב תחומי המוכר בזכות שנים רבות של פרסום איורים בעיתונות, נחשף באופן ספונטני בתקופת משבר בחייו, לסודות הריפוי הטמונים במנדלה. מתוך המסע האישי שלו הוא יצר תהליך טיפולי לחשיפת תהליכי עומק רגשיים ורוחניים, חיבור לחוויית ההווה, שחרור מעגלי חיים שנסגרו ופתיחת מעגלי יצירה חדשים.
להמשך קריאת המאמר…

המנדלה הטיבטית

מאת: יותם יעקובסון
מנדלות טיבט"גלגולנו הנוכחי בגוף אדם והיתרונות הטמונים בו" – גרס בודהא, "עשויים לחמוק מאתנו כגרגירי חול בין האצבעות". לפי הבודהיסטים, הדרך לנצל את התגלמותנו בגוף אדם היא לעסוק בתרגול המקרב אותנו אל מהותנו. בבודהיזם הטיבטי זכתה הדרך הרוחנית הזו למופע ויזואלי עדין ומסוגנן- המנדלות.
להמשך קריאת המאמר…

המנדלה והאחדת העצמי: יונג והמנדלות

מאת: ג'ני רוזנפלד
יונג מתאר את התהליך הנפשי המתרחש בעת יצירת המנדלה כ"ארגון מחדש של האישיות, מעין סוג של מרכוז". הריפוי מתרחש משום שהמנדלה יוצרת "סדר בבלגן" למרות שזו איננה מטרתו המודעת של המטופל. בכל מקרה המנדלות מבטאות סדר, איזון ושלמות. המטופלים עצמם מדגישים פעמים רבות את האפקט המרגיע של יצירת המנדלה.
להמשך קריאת המאמר…

ריפוי עצמי דרך מנדלות

מאת: ורד נחמיאס אייזקס
ג'ודי, אישה שמקרינה חיוניות וחדוות חיים, אמנית, כותבת, משוררת ומתרגמת, ועוסקת בהדרכת מדיטציה ודמיון מודרך. לפני שנה לערך לקתה במחלת הסרטן ועברה מסע אדיר ורב מימדים, שבמהלכו  מצאה את הדרך להתחבר לכוחות הריפוי העצמי שבתוכה  בכדי לזכות שוב בבריאותה ובחייה החדשים. אחד הכלים המהותיים שסייעו בעדה היה יצירת מנדלות.
להמשך קריאת המאמר…

הרקע התרבותי של המנדלה בהודו ובטיבט

מאת: ג'ני רוזנפלד
בהודו, שלא כמו במערב, הדת והפילוסופיה אחד המה. האינטלקט אף פעם לא הופרד מהנפש ולא ניתנה לו השליטה העליונה על הנפש. כך, נמנע הקרע  בין אינטלקט לנפש הגורם סבל כה רב בעולם המערבי.  האינטלקט איננו מאציל את האדם אלא משפיל אותו, מנשל אותו מאישיותו וקוטל את ההשתתפות האוהבת בחיי כל היצורים אשר לה מסוגלת רק הנפש.
להמשך קריאת המאמר…

מסע אישי בדרך המנדלה

מאת: ורד אייזקס
המסע הזה הגיע אלי כמתנת טבע נדירה בנקודת מפנה מהותית בחיי. הייתי שרויה במבוכה גדולה, בחרדות ובפחד מול העתיד. הרהרתי  לאן פני ומה עלי לעשות בחיי. ואז, ראיתי  חזיון ברור מאד שלא הבנתי מה פשרו, אבל ידעתי שיש לו משמעות. ראיתי את עצמי מניחה אבנים במעגלים.  באותו יום איתן פנה אלי והזמין אותי להשתתף בקורס שהוא מארגן בנושא מנדלות…
להמשך קריאת המאמר…

מעגל גברי – מעגל נשי

על עבודות החומר של איתן קדמי
מאת: טלי תמיר
איתן קדמיאהבתו הרבה של קדמי לארכיאולוגיה ולאמנויות עתיקות והידע הווירטואוזי שלו בעיבוד קרמי הובילו אותו באופן טבעי לסגנון פרימיטיביסטי-אדמתי: חיבור של חומריות פשוטה וראשונית עם יצריות גופנית המדגישה את אברי המין והרבייה ואיננה מצונזרת על-ידי כללי הצניעות של הבורגנות המערבית. אלא שהארוטיות הבוטה של פסליו מטעה את עין המתבונן…
להמשך קריאת המאמר…