קורס מנדלה

לאיתן,
לצערי, הגענו היום למפגש האחרון בסדרה. שינית לי את החיים. אני חושבת כל היום ב"מנדלית". בכל מקום אני מוצאת אותן, מהדומם ועד לפירות, לירקות וכו'. אני מתעוררת איתן והולכת לישון איתן… משיעור לשיעור נדלקתי יותר ויותר. ציפיתי בקוצר רוח, מיום ראשון אחד למשנהו. נסחפתי, ואני עדיין כמו "מסוממת". סוף סוף מרשה לעצמי לפנות לי שעות ביום לכיף הזה. נהנית מכל רגע, בזמן הציור ומהתוצאה הסופית. אני רגועה יותר, מתחברת לעצמי ומבינה היום הרבה יותר אודותי. לומדת לקבל עצמי באהבה. זכות גדולה היתה לי להכיר אותך איתן.
אני מקווה מאד שנוכל להמשיך להיפגש ולהנות.
עדנה

משתתפים מספרים


איתן יקירי,
כתבתי לך מכתב שיצא בעצם כמה קטעים מיומני האישי… אבל בקלות אפשר לפרש אותו גם כמכתב אהבה – אהבה לך, לדרך המנדלה שלך, אהבה למסגרת הספציפית שנוצרה כל יום שני אצלך בסטודיו המקסים ורב ההשראה, ליצירה, לגילוי, והכי חשוב… לעצמי!
"… אני מתבוננת במנדלה של זרע החיים. זאת המנדלה הראשונה שציירתי במסגרת הסדנה. מפגש ראשון עם איתן ועם שאר המשתתפים.  כרגע סיימנו לצייר ואני מתבוננת במנדלה שזה עתה בראתי, בחרתי לצייר אותה בצבעי עיפרון בגוונים של צהוב, כתום וירוק. היא נראית לי חיוורת, שקטה לכאורה, מאד פשוטה וראשונית, אז איך זה שהאפקט שלה כה חזק ומטלטל?
.. כולן כבר הציגו את המנדלות שלהן, שיתפו בתהליך, ורק אני עוד יושבת חרישית, מנסה לעצור את המועקה הזאת החונקת. וכאילו מבעת לענן ערפל ודמעות אני שומעת את איתן מרגיע אותי – אומר שזאת מנדלה נפלאה ויש בה ביטוי לאישיות שלמה מהשורשים ועד לצמרת העץ ופירותיו..
היית רגילה, הוא אומר לי, להקטין והנה יוצאת לך עוצמה כזאת שאת לא מצליחה להכיל…"
תודה ענקית, בטח ניפגש בקרוב בקורס נוסף.
רחל

משתתפים מספרים

איתן מורה יקר,
אני מודה לך על היותך מורה לדרך עם יכולת אהבת אדם עצומה, שכל כולה ביטוי של נתינה. למדתי רבות ממך גם דרך הלמידה היצירתית שלך ובעיקר דרך הדגמה, שיקוף התנהגותך אשר מלאה באהבה, סבלנות, הקשבה, עדינות שמכבדת את הנשמה.. מודה ושמחה על המפגש ביננו, מבכרת אותך שתמשיך לעשות את מלאכתך באהבה, הנאה ושמחה..
מירב

משתתפים מספרים

סיגל כתבה בדה-מרקר קפה:

"סיימתי את הקורס הראשון של ציור מנדלות אצל המאייר איתן קדמי המקסים, שאגב, נמצא גם כאן באתר. הקורס הראשון בן שמונה פגישות, חוויתי ביותר ומרתק, משלב ציור חופשי בתוך משמעת של מסגרת מובנית בתבניות שונות. בכל שיעור התבוננות פנימית, יצירה וניתוח היצירה, ולמידה בנושאים שונים- סימבולים, משמעויות הצבעים, תובנות לגבי צורות ארכיטיפיות כגון המעגל, המשולש, הכוכב המחומש, סיפורים מהעולם- נגיעה בתחום מרתק, שאני לפחות לא נחשפתי אליו לפני כן, ועכשיו, אחרי 8 פגישות (ולמען האמת מן הפגישה הראשונה) הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלי, ואני ממש מרגישה שהמנדלות פתאום צצות מכל כיוון ומקיפות אותי.

הקורס, אגב, מתאים לדעתי באותה המידה למי שלא נגע בצבע ועפרון מימיו, ולמי שהציור והאיור הוא דרך החיים שלו, בגלל נקודת המוצא השונה, שמנקה את היצירה מה"יופי" שלה, ומשאירה אותה טהורה- כמעין ראי לנפש ומקום להתבוננות.
נפתח מחזור חדש, ואני ממליצה מכל הלב."
למאמר המלא לחצו כאן